niedziela, 1 października 2023 11:12

Napadł na sklep i zażądał pieniędzy. Gdy ekspedientka odmówiła zabrał dwie flaszki i wyszedł

Napadł na sklep i zażądał pieniędzy. Gdy ekspedientka odmówiła zabrał dwie flaszki i wyszedł

47-latek usłyszał zarzuty usiłowania rozboju i kradzieży szczególnie zuchwałej. Najbliższe dwa miesiące spędzi za kratami. Tak zadecydował sąd na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez prokuratora i kryminalnych z Radziejowa.
Do tego zdarzenia doszło we wtorek (16.05.23r.) około godz. 15:40 na ulicy Brzeskiej w Radziejowie. Nieznany wtedy mężczyzna, wszedł do sklepu z przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał od ekspedientki pieniędzy. Gdy kobieta odmówiła i zaczęła wzywać policję, sprawca ukradł dwie butelki wódki i uciekł w kierunku ulicy Płowieckiej.

Do pracy nad wykryciem  sprawcy zabrali się radziejowscy kryminalni. Ustalali świadków, przeglądali monitoringi. Ta żmudna praca przyniosła efekt. Wytypowali podejrzanego o ten czyn 47-latka. W czwartek po południu został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Policjanci odnaleźli ubranie i atrapę broni, którą podejrzany wyrzucił po napadzie do kanału z wodą w okolicach Radziejowa.

Zatrzymany usłyszał w piątek ( 19.05.23r.) w Prokuraturze Rejonowej w Radziejowie zarzuty usiłowania rozboju oraz kradzieży szczególnie zuchwałej. Następnie został doprowadzony do sądu, gdzie zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na dwa miesiące. Zatrzymanemu 47-latkowi z powiatu radziejowskiego grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.


radziejow napad na sklep 2
radziejow napad na sklep 2

radziejow napad na sklep 3
radziejow napad na sklep 3


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama