piątek, 22 września 2023 17:26

Dwuletni chłopiec wpadł do szamba. Dzięki szybkiej reakcji matki udało się go uratować

Dwuletni chłopiec wpadł do szamba. Dzięki szybkiej reakcji matki udało się go uratować

Dwuletni chłopiec wpadł wczoraj do przydomowego zbiornika na nieczystości w gminie Susiec. Przytomnego chłopca z wnętrza zbiornika wyciągnęła 30-letnia matka. Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym 2-latek został przetransportowany do lubelskiego szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o zwiększony nadzór nad dziećmi oraz właściwe zabezpieczanie włazów studzienek.
Do wypadku doszło wczoraj około godziny 14 w gminie Susiec. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 2-letni chłopiec wraz z dwójką starszego rodzeństwa przebywali na podwórku pod opieką 30-letniej matki. W pewnym momencie, gdy kobieta weszła na chwilę do domu aby skorzystać z toalety, jej najmłodszy syn wpadł do przydomowego zbiornika na nieczystości. Kobieta usłyszała dobiegający z podwórka krzyk dzieci. Wybiegła na zewnątrz i zorientowała się, że dwulatek wpadł do szamba. Natychmiast ruszyła mu z pomocą i wydobyła dziecko na zewnątrz.

Chłopiec był przytomny, jednak bardzo zdezorientowany. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zadecydował o przetransportowaniu dziecka Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do lubelskiego szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 30-latki, była trzeźwa.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia. Postępowanie prowadzone jest pod kątem narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.


susiec dziecko w szmbie 1
susiec dziecko w szmbie 1

susiec dziecko w szmbie 3
susiec dziecko w szmbie 3


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama