niedziela, 1 października 2023 11:40

W komorze chłodniczej znaleziono zwłoki 67-letniego mężczyzny. Prokuratura wyjaśnia okoliczności zgonu

W komorze chłodniczej znaleziono zwłoki 67-letniego mężczyzny. Prokuratura wyjaśnia okoliczności zgonu

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Garwolinie wyjaśniają okoliczności śmierci 67-lataka, znalezionego w beztlenowej komorze chłodniczej na owoce i warzywa. Tragiczne zdarzenie miało miejsce w gospodarstwie w miejscowości Stare Podole (gm. Wilga).
Do zdarzenia doszło w środę (24.05) przed godziną 22. 67-letniego mężczyznę znaleziono w przechowalni na owoce i warzywa, gdzie jest bardzo niskie stężenie tlenu. Na miejsce skierowano policjantów, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Wykonane na miejscu czynności pod bezpośrednim nadzorem prokuratora wstępnie wykluczają, aby śmierć mężczyzny nastąpiła w wyniku przestępstwa. Zwłoki zostały zabezpieczone. Więcej na temat przyczyny zgonu będzie wiadomo po sekcji zwłok. Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

Komora kontrolowanej atmosfery jest pomieszczeniem beztlenowym. Warunki, w jakich przechowywane są owoce i warzywa, są śmiertelne dla człowieka. Aby bezpiecznie do niej wejść, należy ją rozhermetyzować i napowietrzyć, czyli doprowadzić do bezpiecznego stężenia tlenu albo użyć aparatu tlenowego.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama