niedziela, 1 października 2023 11:09

Pielęgniarka przyszła do pracy pijana w sztok. Jej koledzy wezwali na miejsce policję

Pielęgniarka przyszła do pracy pijana w sztok. Jej koledzy wezwali na miejsce policję

55-letnia pielęgniarka była pijana, miała ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta odpowie za wykonywanie pracy pod wpływem alkoholu w jednej z placówek medycznych na terenie Kraśnika. Usłyszała już zarzut wykonywania czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości.
Kilka dni temu w godzinach porannych kraśniccy policjanci zostali powiadomieni przez placówkę medyczną z terenu Kraśnika, że jedna z pielęgniarek może być pod wpływem alkoholu w pracy. Funkcjonariusze przyjechali na miejsce zgłoszenia i podczas interwencji przebadali alkomatem 55 letnią kobietę. Wynik badania potwierdził, że kobieta jest pijana i ma w organizmie ponad  2,5 promila alkoholu.

Pielęgniarka przyznała się już do zarzucanego jej czynu, teraz odpowie przed sądem za podejmowanie czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna lub areszt. Dotychczasowe ustalenia nie wskazują aby do czasu podęcia interwencji swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła pacjentów na utratę życia lub zdrowia, to z kolei stanowiłoby przestępstwo, za które grożą 3 lata pozbawienia wolności.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama