niedziela, 1 października 2023 10:16

66-latek udawał policjanta. Zatrzymał auto do "kontroli drogowej", sam nie ma nawet prawa jazdy

66-latek udawał policjanta. Zatrzymał auto do "kontroli drogowej", sam nie ma nawet prawa jazdy

Dwa zarzuty związane z podawaniem się za policjanta i wykonywaniem czynności związanych z jego funkcją oraz kierowania samochodem osobowym pomimo cofniętych wcześniej uprawnień usłyszał 66-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez ochockich patrolowców przy ulicy Włodarzewskiej. W Komendzie Rejonowej Policji Warszawa III usłyszał łącznie dwa zarzuty. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.
W ostatnim czasie funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III otrzymali zgłoszenie o sprzeczce między dwoma kierowcami. Z dodatkowych informacji wynikało, że jeden z uczestników zdarzenia podaje się za policjanta. Po kilku minutach przy ulicy Włodarzewskiej przybyli na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali skonfliktowane osoby.

Ustalenia stróżów prawa przyniosły zaskakujący rezultat. Jeden z kierowców kilka minut wcześniej zatrzymał do „kontroli drogowej” innego kierowcę, podając się za policjanta. Dodatkowo sprawdzenie 66-latka w policyjnych systemach wykazało, że zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci przebadali zatrzymanego na zawartość alkoholu z wydychanym powietrzu, był trzeźwy. Osobówka podejrzanego trafiła na policyjny parking.

Następnego dnia w ochockiej komendzie 66-latek usłyszał łącznie dwa zarzuty związane z podawaniem się za policjanta i wykonywaniem czynności związanych z jego funkcją oraz kierowaniem pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama