środa, 4 października 2023 11:27

Zatrzymał się, żeby przepuścić pieszych na pasach, dwa kolejne auta już nie. Młode kobiety ukarane przez policję

Jednym z najniebezpieczniejszych manewrów na drodze, jest omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem, w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym. Kara za takie zachowanie jest surowa, ale adekwatna do zagrożenia - 1500 złotych mandatu oraz 15 punktów. Przekonały się o tym dwie kobiety, których niewłaściwe zachowanie w rejonie przejścia dla pieszych trafiło na skrzynkę "Stop agresji drogowej".
Zatrzymał się, żeby przepuścić pieszych na pasach, dwa kolejne auta już nie. Młode kobiety ukarane przez policję

Konsekwencje, jakie niesie za sobą łamanie przepisów ruchu drogowego oraz niewłaściwe zachowanie wobec pieszych są surowe, ale adekwatne do zagrożenia. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, czy wreszcie omijanie pojazdu, który zatrzymał się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszemu - to najbardziej niebezpieczne wykroczenia, które skutkować mogą tragicznymi konsekwencjami.

Za takie zachowanie nie uniknęły odpowiedzialności dwie kobiety, które przed przejściem dla pieszych w Katowicach na ul. Sokolskiej, ominęły pojazd, który zatrzymał się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszej. Nagranie z tego zdarzenia przesłano na skrzynkę Stop agresji drogowej, a prowadzący postępowanie policjanci z komisariatu VI w Katowicach nie mieli problemów z ustaleniem kierujących. Zarówno 24-letnia świętochłowiczanka kierująca volkswagenem, jak i 26-letnia mieszkanka Orzesza, jadąca fordem, przyznały się do winy i ukarane zostały mandatem 1500 złotych, a na ich konto trafiło po 15 punktów.

Pamiętajmy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący obowiązany jest zachować szczególną ostrożność i zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu lub na nie wchodzącego. Pieszym przypominamy, że kierujący nie ma możliwości zatrzymania pojazdu w miejscu, dlatego tak ważne jest upewnienie się, że nie wtargniemy pod nadjeżdżający pojazd podczas przechodzenia przez jezdnię. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i uważajmy na drodze.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama