środa, 4 października 2023 10:50

W drodze na melanż pakowali podciągając się na znakach. Dzień później jeden z "atletów" był już w więzieniu

Za uszkodzenie tablic informacyjnych o wartości ponad 4 tys. zł odpowiedzą dwaj bialczanie w wieku 24-27 lat. Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia br. na terenie miasta. Jak ustalili policjanci sprawcy postanowili podciągać się po kolei na mijanych znakach niszcząc je. Usłyszeli już zarzuty. Starszy z nich odpowiadał będzie w warunkach multirecydywy. Grozi mu kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.
W drodze na melanż pakowali podciągając się na znakach. Dzień później jeden z "atletów" był już w więzieniu

Pod koniec sierpnia br. policjanci bialskiej prewencji podczas pełnionej służby na terenie miasta zauważyli kilkanaście uszkodzonych tablic informacyjnych. Straty oszacowane zostały przez pracownika urzędu na szkodę ponad 4 tys. zł. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej policji.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że udział w tym zdarzeniu mają dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 24-27 lat. Młodszy z mężczyzn został zatrzymany do wyjaśnienia. Starszy z mężczyzn usłyszał zarzuty w zakładzie karnym, gdzie mężczyzna trafił następnego dnia po zdarzeniu w związku z orzeczoną karą pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Odpowiadał będzie w warunkach multirecydywy. Grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyźni przyznali, że przed zdarzeniem postanowili iść na stację paliw po alkohol. Po drodze wpadł im do głowy pomysł, że będą podciągać się na tablicach informacyjnych z nazwami ulic. W ten sposób bez żadnego powodu uszkodzili kilkanaście tablic. Teraz o dalszym ich losie zadecyduje sąd. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od 24-latka gotówkę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ania 16.09.2023 10:44
Teraz podciąganie zamienią na obciąganie :D

Reklama