piątek, 5 grudnia 2025 09:06
Reklama

Atak furiata na komisariacie. 30-latek demolował dyżurkę i groził policjantowi śmiercią

Nocna interwencja w Komisariacie Policji w Praszce (opolskie) przybrała nieoczekiwany obrót. 30-letni mężczyzna, który zgłosił się na komisariat nagle zaczął demolować poczekalnię, a następnie próbował wedrzeć się do pomieszczenia dyżurnego. Policjanci obezwładnili agresora, który trafił do szpitala na badania. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.
Atak furiata na komisariacie. 30-latek demolował dyżurkę i groził policjantowi śmiercią

W nocy, 18 lutego, do Komisariatu Policji w Praszce przyszedł młody mężczyzna, który rzekomo chciał zgłosić interwencję w swoim domu. Oficer dyżurny poprosił 30-latka o pozostanie w poczekalni. Patrol interwencyjny był już w drodze. Po chwili mężczyzna zaczął nagle demolować pomieszczenie poczekalni uderzając w szybę dyżurki usiłował przedostać się do pomieszczenia dyżurnego odgrażając się, że go zabije. Oficer dyżurny użył siły fizycznej wobec mężczyzny, a patrol interwencyjny, który szybko dotarł na miejsce przejął czynności z agresorem.

Mężczyzna został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego i przetransportowany do szpitala. Tam została mu pobrana krew, aby ustalić czy był pod działaniem alkoholu lub innych środków odurzających. Aktualnie zostało wszczęte śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oleśnie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze