piątek, 5 grudnia 2025 07:29
Reklama

Ukrainiec po kłótni z kolegą ranił go nożem w twarz. Został zatrzymany i musi opuścić Polskę

Obywatel Ukrainy został zatrzymany przez strzeleckich policjantów po tym, jak zaatakował nożem swojego współpracownika, raniąc go w twarz. Zdarzenie poprzedziła słowna groźba, po której 58-latek sięgnął po nóż i zadał cios. Poszkodowany trafił do lekarza, jednak rana nie okazała się poważna - po udzieleniu pomocy wrócił do domu, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia na rowerze.
Ukrainiec po kłótni z kolegą ranił go nożem w twarz. Został zatrzymany i musi opuścić Polskę
archiwum

Kilka dni temu w jednym z zakładów pracy na terenie gminy Strzelce Opolskie doszło do niebezpiecznego incydentu. Podczas przekazania zmiany 58-letni obywatel Ukrainy podszedł do swojego 35-letniego rodaka i zaczął grozić mu pozbawieniem życia. Następnie wyciągnął nóż i uderzył nim w twarz współpracownika. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia – na szczęście obrażenia okazały się niegroźne, a poszkodowany został zaopatrzony przez lekarza i wrócił do domu.

Sprawca po zdarzeniu oddalił się z zakładu na rowerze, jednak policjanci ze Strzelec Opolskich szybko ustalili jego miejsce pobytu i zatrzymali go. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu – miał w organizmie promil. Według wstępnych ustaleń, tłem ataku był długotrwały konflikt między mężczyznami.

58-latek usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi do 3 lat więzienia. Policjanci przekazali go Straży Granicznej, która wydała decyzję o zobowiązaniu go do powrotu na Ukrainę oraz objęła zakazem wjazdu do strefy Schengen przez najbliższe 10 lat.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze