piątek, 5 grudnia 2025 08:08
Reklama
Łeba: wypadek na deptaku

5-latek na rowerku potrącony przez 15-latka z dziewczyną na jednej hulajnodze elektrycznej

Do niebezpiecznego wypadku doszło w czwartek wieczorem na deptaku w Łebie. 5-letni chłopiec jadący rowerkiem został potrącony przez 15-latka kierującego elektryczną hulajnogą. Dziecko uderzyło głową o twarde podłoże, ale – jak podkreśla policja – dzięki założonemu kaskowi nie doznało poważnych obrażeń.
5-latek na rowerku potrącony przez 15-latka z dziewczyną na jednej hulajnodze elektrycznej

Autor: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, zgłoszenie wpłynęło około godziny 21:00. Do zdarzenia doszło na ulicy Kościuszki, w strefie zamieszkania. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 5-latek – pod opieką matki – przejeżdżał rowerkiem przez deptak, gdy został uderzony przez rozpędzoną hulajnogę, którą prowadził 15-latek z województwa podlaskiego. Nastolatek wbrew przepisom przewoził swoją rówieśniczkę.

Chłopiec został przewieziony do szpitala na obserwację. Na szczęście, poza stłuczeniami nie doznał poważniejszych obrażeń. Nastolatkowi nic się nie stało.

Policjanci zabezpieczyli hulajnogę, dziecięcy rowerek oraz nagranie z monitoringu. Materiały trafią do sądu rodzinnego, który oceni postępowanie 15-latka.

Pomorska policja przypomina: w strefie zamieszkania piesi mają pierwszeństwo na całej szerokości drogi. Dziecko do 10. roku życia jadące rowerkiem pod opieką dorosłego traktowane jest jak pieszy. Przepisy jasno zabraniają przewożenia pasażerów na hulajnogach elektrycznych.

– Hulajnoga może być wygodnym środkiem transportu, ale tylko wtedy, gdy korzysta się z niej odpowiedzialnie – apelują funkcjonariusze. – Rodzice, rozmawiajcie z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze