piątek, 5 grudnia 2025 06:44
Reklama

Cyberpolicja zatrzymała czterech członków gangu handlującego narkotykami w darknecie

Funkcjonariusze Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie, prowadzą śledztwo przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem znacznymi ilościami substancji psychotropowych i narkotyków w latach 2023–2025 na terenie województw małopolskiego i śląskiego.
Cyberpolicja zatrzymała czterech członków gangu handlującego narkotykami w darknecie
CBZC

Grupa działała w ukrytej części Internetu, tzw. „darknecie”, wykorzystując techniki zapewniające anonimizację swoich działań. We wrześniu funkcjonariusze CBZC zatrzymali kolejne cztery osoby związane z procederem.

Prokurator przedstawił trójce zatrzymanych zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jednemu kwalifikowany zarzut kierowania grupą oraz dodatkowe przestępstwa w ramach ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wszyscy podejrzani trafili do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Dotychczas zarzuty w śledztwie usłyszało 23 podejrzanych, z czego 21 zostało aresztowanych. Łącznie prokuratura postawiła 74 zarzuty związane z przestępstwami przeciwko ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii oraz art. 258 § 1 i § 3 kodeksu karnego dotyczących działalności zorganizowanej grupy przestępczej.

W toku działań przeszukano 58 miejsc i lokali, zabezpieczając sprzęt elektroniczny, narkotyki, substancje psychotropowe oraz mienie przeznaczone na poczet przyszłych kar. Policjanci podkreślają, że skuteczność działań CBZC pokazuje, jak zaawansowane techniki kryminalne w „darknecie” można zwalczać dzięki połączeniu pracy operacyjnej i specjalistycznej wiedzy cybernetycznej.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze