niedziela, 14 grudnia 2025 14:50

Polak zatrzymany w Chorwacji. W busie przewoził 23 nielegalnych imigrantów z Syrii

Skoordynowane działania funkcjonariuszy Wydziału Operacyjno-Śledczego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej doprowadziły do zatrzymania 38-letniego Polaka przewożącego w busie 23 obywateli Syrii. Do akcji doszło 19 września na terenie Chorwacji.
Polak zatrzymany w Chorwacji. W busie przewoził 23 nielegalnych imigrantów z Syrii
Straż Graniczna

Policja chorwacka, działając we współpracy z polskimi służbami, zatrzymała pojazd na polskich numerach rejestracyjnych w centralnej części kraju. W przestrzeni ładunkowej busa stłoczeni byli cudzoziemcy, którzy jak ustalono mieli dotrzeć do krajów Europy Zachodniej. Zatrzymano zarówno kierowcę, jak i przewożonych migrantów.

Kluczowe dla wykrycia kuriera i zatrzymania pojazdu były informacje przekazane przez śledczych z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Zarządu Operacyjno-Śledczego Komendy Głównej SG. Dalsze czynności procesowe wobec zatrzymanych prowadzą chorwaccy funkcjonariusze.

Straż Graniczna przypomina, że dzięki międzynarodowej współpracy udaje się zwalczać zorganizowaną, nielegalną migrację już daleko od polskich granic. Od początku roku na tzw. szlaku bałkańskim śledczy z BiOSG zatrzymali siedmiu organizatorów procederu i blisko stu migrantów.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze