piątek, 5 grudnia 2025 09:45
Reklama
Leźno: wypadek z udziałem motocyklisty

Motocyklista podczas wyprzedzania zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Jest w szpitalu, ale może trafić do więzienia

1 października w Leźnie, w powiecie kartuskim, doszło do niebezpiecznej kolizji z udziałem motocykla i ciągnika rolniczego. Jak informuje kartuska policja, winę ponosi 25-letni kierowca jednośladu, który nie tylko nie miał prawa jazdy, ale też posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Motocyklista podczas wyprzedzania zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Jest w szpitalu, ale może trafić do więzienia

Autor: Policja Kartuzy

Do zdarzenia doszło po godzinie 20. Motocyklista, jadący suzuki, podczas nieprawidłowego manewru wyprzedzania uderzył w ciągnik rolniczy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Podczas sprawdzania danych w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 25-latek nie miał uprawnień do kierowania i złamał obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem, a za przestępstwo niestosowania się do sądowego zakazu grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Policja przypomina, że zakaz prowadzenia pojazdów to realny środek karny, który ma chronić życie i zdrowie uczestników ruchu. Każdy, kto go lekceważy, musi liczyć się z konsekwencjami.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zbyszek 04.10.2025 20:39
Komentarz usunięty