piątek, 5 grudnia 2025 06:58
Reklama
Trzebinia: zatrzymany obywatel Ukrainy

Policjanci zatrzymani Ukraińca poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Będzie ekstradowany do Niemiec

Policjanci z Małopolski zatrzymali 32-letniego obywatela Ukrainy poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, mężczyzna miał pomagać 82 cudzoziemcom w nielegalnym przekroczeniu granicy Niemiec.
Policjanci zatrzymani Ukraińca poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Będzie ekstradowany do Niemiec

Autor: Małopolska policja

Funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób od około miesiąca prowadzili działania mające na celu ustalenie miejsca pobytu podejrzanego. Jak przekazuje małopolska policja, ustalono, że poszukiwany może przebywać na terenie Trzebini w powiecie chrzanowskim. Kryminalni ustalili również markę i numer rejestracyjny pojazdu, którym się poruszał.

Mężczyzna został zatrzymany na parkingu, gdy próbował odjechać swoim samochodem. Następnego dnia, 14 października, doprowadzono go do Sądu Okręgowego w Krakowie, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 60 dni.

Jak informuje KWP w Krakowie, 32-latek poczeka w areszcie na ekstradycję do Niemiec, gdzie stanie przed wymiarem sprawiedliwości za pomoc 82 obywatelom państw trzecich w nielegalnym wjeździe na terytorium tego kraju.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze