piątek, 5 grudnia 2025 06:47
Reklama

33-letni Polak i 20-letni Ukrainiec zatrzymani za pomoc w organizowaniu nielegalnej migracji

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pomocnictwo w organizowaniu nielegalnej migracji. Do zatrzymań doszło w Białymstoku i Sochaczewie.
33-letni Polak i 20-letni Ukrainiec zatrzymani za pomoc w organizowaniu nielegalnej migracji
Straż Graniczna

Pierwszego z podejrzanych, 33-letniego obywatela Polski, ujęli funkcjonariusze z Placówki SG w Czeremsze oraz Wydziału Zabezpieczenia Działań POSG, działając wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Łodzi. Czynności były prowadzone na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Bielsku Podlaskim.

Drugiego mężczyznę, 20-letniego obywatela Ukrainy, zatrzymali funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego oraz Wydziału Zabezpieczenia Działań POSG w Sochaczewie. Działał on na zlecenie grup organizujących nielegalne przekroczenia granicy. Usłyszał zarzuty pomocnictwa w organizowaniu nielegalnej migracji.

Za organizowanie i pomoc w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec cudzoziemców zatrzymanych w takich sprawach, a przebywających legalnie w Polsce, wszczynane są również postępowania administracyjne mające na celu zobowiązanie ich do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzymują oni także zakaz wjazdu na teren państw strefy Schengen na okres od 5 do 10 lat.

Jak informuje Straż Graniczna, od początku 2025 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali już 233 osoby podejrzane o organizowanie lub pomocnictwo w nielegalnym przekraczaniu granicy.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze