piątek, 5 grudnia 2025 06:51
Reklama

Nissan pędził przez wieś z prędkością 114 km/h. Za kierownicą siedział 87-letni mężczyzna

Nadmierna prędkość ponownie okazała się poważnym wykroczeniem, tym razem w miejscowości Góry w gminie Markuszów. Policjanci z puławskiej drogówki zatrzymali 87-letniego kierowcę nissana, który jechał 114 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość aż o 64 km/h.
Nissan pędził przez wieś z prędkością 114 km/h. Za kierownicą siedział 87-letni mężczyzna
KPP Puławy

Do zdarzenia doszło w czwartek, 20 listopada. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze stwierdzili rażące naruszenie przepisów. Mieszkaniec Puław został surowo ukarany mandatem w wysokości 2000 zł, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych. Dodatkowo policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące.

Jak przypominają funkcjonariusze, przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym to jedno z najpoważniejszych wykroczeń na drodze, niosące ryzyko tragicznych konsekwencji. Nadmierna prędkość znacząco wydłuża drogę hamowania i zmniejsza szanse kierowcy na odpowiednią reakcję w sytuacji zagrożenia.

Policjanci apelują do kierujących o rozsądek i przestrzeganie przepisów. - Jazda z nadmierną prędkością to stwarzanie zagrożenia nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników drogi - podkreślają.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze