niedziela, 14 grudnia 2025 14:37

Kierowca citroena nagle zjechał na lewy pas i zderzył się czołowo z oplem. Trzy osoby w szpitalu

Czołowe zderzenie dwóch samochodów zablokowało dziś po południu drogę krajową nr 11 za Tworogiem w kierunku Lublińca. Trzy osoby trafiły do szpitala, a ruch na odcinku został na kilka godzin całkowicie wstrzymany.
Kierowca citroena nagle zjechał na lewy pas i zderzył się czołowo z oplem. Trzy osoby w szpitalu

Autor: Policja Tarnowskie Góry

Jak informuje policja z Tarnowskich Gór, do poważnego wypadku doszło na DK11 za Tworogiem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 74-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego, jadący citroenem w kierunku Lublińca, z nieznanych na razie przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu. Tam czołowo zderzył się z oplem, którym podróżował 59-letni kierowca oraz 65-letnia pasażerka z Pyskowic.

Wszyscy uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do szpitala na dalsze badania. Policyjni technicy zabezpieczyli ślady oraz dokumentację, która pomoże ustalić dokładne okoliczności zdarzenia.

Na czas pracy służb droga krajowa nr 11 była całkowicie zablokowana. Kierowców jadących zarówno od strony Lublińca, jak i Tarnowskich Gór kierowano na objazd przez Krupski Młyn. O godzinie 19:55 policja przekazała, że ruch został już wznowiony.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność. Warunki na drogach są trudne, a nadmierna prędkość czy chwila nieuwagi mogą prowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze