Zdarzenie zarejestrowane przez świadka pokazuje osobowego peugeota, którego kierujący zignorował znak A-7 „ustąp pierwszeństwa”. Dodatkowo w trakcie jazdy trzymał w ręku telefon, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo na drodze. Na szczęście w tej sytuacji nie doszło do kolizji ani wypadku.
Nagranie przesłano na skrzynkę „Stop Agresji Drogowej”, która umożliwia szybką reakcję policji na niebezpieczne zachowania uczestników ruchu. Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie dotarli do właściciela samochodu i ukarali go mandatem.
Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem za korzystanie z telefonu wymagające trzymania go w ręku podczas jazdy kierowcy grozi 500 zł mandatu oraz 12 punktów karnych.
Policja apeluje o rozsądek i przypomina, że każde zgłoszenie może pomóc w poprawie bezpieczeństwa na drogach.
Więcej:





![Groźny pożar na terenie prywatnej firmy. Spłonęło sześć zestawów ciężarowych [FOTO] Groźny pożar na terenie prywatnej firmy. Spłonęło sześć zestawów ciężarowych [FOTO]](https://static2.kryminalki.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-pozar-na-terenie-prywatnej-firmy-splonelo-szesc-zestawow-ciezarowych-foto-1765709124.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze