Do zdarzenia doszło 28 grudnia, przed godziną 4.00 rano, na terenie Wejherowo. Jak informuje policja, funkcjonariusze zostali wezwani na miejsce przez załogę karetki, która potrzebowała wsparcia podczas interwencji wobec agresywnego pacjenta. Mężczyzna był nietrzeźwy, tracił i odzyskiwał świadomość, a jego zachowanie stawało się coraz bardziej niebezpieczne.
Podczas udzielania pomocy ratownicy medyczni stali się obiektem agresji. Z ustaleń policjantów wynika, że 19-latek uderzył i kopnął jednego z ratowników w twarz, powodując obrażenia ciała. Groził także ratownikom, znieważył jednego z nich oraz uszkodził nosze, na których udzielano mu pomocy. Łącznie pokrzywdzonych zostało trzech ratowników medycznych.
- Mężczyzna naruszył nietykalność cielesną ratowników, kierował wobec nich groźby karalne oraz dopuścił się zniszczenia mienia – przekazali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.
Ze względu na stan zdrowia sprawca początkowo przebywał w szpitalu. Po ustaniu przeszkód medycznych uniemożliwiających zatrzymanie, policjanci doprowadzili go do policyjnego aresztu. Obecnie 19-latek pozostaje w dyspozycji funkcjonariuszy i jeszcze dziś zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wejherowie, gdzie usłyszy zarzuty.
Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone jest również zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych.








Napisz komentarz
Komentarze