środa, 14 stycznia 2026 00:34
Warszawa: zatrzymanie Rosjanina

Rosjanin miał w podziemnym garażu magazyn nielegalnych papierosów. W ogóle nie powinno być go w Polsce

Stołeczni policjanci udaremnili nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi na dużą skalę. Na warszawskim Targówku zatrzymano 54-letniego obywatela Rosji, który przewoził i przechowywał niemal 300 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 515 tysięcy złotych.
Rosjanin miał w podziemnym garażu magazyn nielegalnych papierosów. W ogóle nie powinno być go w Polsce

Autor: Komenda Stołeczna Policji

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że w jednym z garaży podziemnych na Targówku, w zaparkowanym samochodzie marki Nissan, mogą znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce i zauważyli mężczyznę, który podjechał citroenem, a następnie zaczął przepakowywać kartonowe pudła z jednego auta do drugiego. W trakcie interwencji i przeszukania obu pojazdów policjanci ujawnili papierosy różnych marek, które nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej.

  • Zabezpieczono blisko 300 tysięcy sztuk papierosów, a wartość uszczupleń podatkowych, obejmujących akcyzę, cło i VAT, wyniosła niemal 515 tysięcy złotych – przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Nielegalne papierosy znaleziono także w miejscu zamieszkania zatrzymanego. Jak ustalili funkcjonariusze, 54-letni obywatel Rosji był już objęty decyzją Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z grudnia ubiegłego roku, nakazującą mu opuszczenie terytorium Polski. Miał również zakaz wjazdu do kraju.

Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 65 kodeksu karnego skarbowego. Po wykonaniu czynności procesowych został przekazany Straż Graniczna, która prowadzi wobec niego procedurę deportacyjną. Śledztwo w sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze