Sprawa była prowadzona przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Krakowie. Z ich ustaleń wynikało, że na terenie powiatu bocheńskiego działa osoba odpowiedzialna za zaopatrywanie lokalnych dilerów w narkotyki. 15 stycznia, przy wsparciu policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, doszło do zatrzymania podejrzewanego w jednym z mieszkań na terenie Bochni.
Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że w latach 2022–2025 30-latek mógł wprowadzić do obrotu znaczne ilości narkotyków, w tym mefedron, amfetaminę, metamfetaminę, marihuanę, haszysz, 3-CMC oraz tabletki ecstasy. Mężczyzna miał być jednym z głównych dostawców nielegalnych substancji dla dilerów działających głównie na terenie powiatu bocheńskiego.
Podczas zatrzymania oraz przeszukania miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli narkotyki przygotowane do sprzedaży, a także wagi elektroniczne, woreczki foliowe tzw. „dilpaki” oraz urządzenia służące do wykrywania i zagłuszania sygnałów GSM i GPS. Funkcjonariusze ujawnili również maczety oraz pojemniki z gazem, co może świadczyć o powiązaniach zatrzymanego z innymi przestępstwami o charakterze rozbójniczym.
Śledczy ustalili, że podejrzany uczynił z przestępczej działalności swoje główne źródło dochodu. Podczas czynności zabezpieczono gotówkę w różnych walutach o łącznej wartości przekraczającej 200 tysięcy złotych.
Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Tarnowie zastosował wobec 30-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.







Napisz komentarz
Komentarze