Do kontroli doszło w niedzielę, 15 lutego, na targowisku przy ulicy Glinki w Bydgoszczy. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy, funkcjonariusze z komisariatu na Wyżynach prowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie handlu nielegalnymi towarami. W ich trakcie zatrzymali 43-letniego mieszkańca Świecia, który oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi.
Mundurowi zabezpieczyli ponad 600 sztuk odzieży – m.in. kurtki, bluzy, spodnie, koszulki, czapki, rękawiczki zimowe, paski oraz skarpety. Towar został zabezpieczony do dalszego postępowania, a mężczyzna trafił do komisariatu, gdzie został przesłuchany.
Jak informuje bydgoska policja, 43-latek odpowie za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a jeśli proceder stanowił stałe źródło dochodu – nawet do 5 lat więzienia.

Picasa

Picasa







Napisz komentarz
Komentarze