Wszystko zaczęło się we wtorek po godzinie 21:00. Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w Malborku zwrócili uwagę na osobowe Audi poruszające się po mieście. Podczas rutynowej kontroli szybko wyszło na jaw, dlaczego 29-latek nie powinien znajdować się na drodze. Policyjne systemy wykazały, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów oraz decyzję o cofnięciu uprawnień.
To jednak nie był pierwszy konflikt 29-latka z prawem. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany był już wcześniej notowany za jazdę bez uprawnień oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających. Recydywistyczne podejście do przepisów sprawiło, że policjanci i prokuratura nie widzieli powodu, by czekać. Wobec mężczyzny zastosowano tryb przyspieszony.
Już następnego dnia pirat drogowy stanął przed obliczem sądu. Wyrok zapadł błyskawicznie i był wyjątkowo surowy. 29-latek został skazany na 3 miesiące bezwzględnego więzienia, musi zapłacić 10 000 złotych nawiązki na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz otrzymał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.







Napisz komentarz
Komentarze