W sobotę, 21 lutego, około godziny 15:30, kryminalni uzyskali informację o planowanej tzw. ustawce. Według ustaleń, zantagonizowane grupy pseudokibiców miały spotkać się wieczorem w powiecie nyskim. Policja natychmiast rozpoczęła monitorowanie dróg w całym województwie, aby namierzyć przemieszczające się pojazdy.
Około godziny 22:00 działania policji przyniosły efekt. Na jednym z parkingów w Brzegu funkcjonariusze namierzyli grupę 32 osób posiadających barwy Śląska Wrocław. Jak ustalono, mężczyźni przyjechali z okolic Oławy, Namysłowa, Nysy oraz Brzegu.
Policjanci wylegitymowali wszystkich obecnych i szczegółowo sprawdzili ich samochody. Choć w pojazdach nie znaleziono przedmiotów niebezpiecznych ani zabronionych, obecność mundurowych skutecznie zniechęciła grupę do dalszych działań. Po zakończeniu policyjnych czynności uczestnicy spotkania rozjechali się w różnych kierunkach.
Dzięki wzmożonym patrolom i monitorowaniu środowiska pseudokibiców, do końca weekendu na terenie województwa opolskiego nie odnotowano żadnych incydentów ani naruszeń prawa. Policja podkreśla, że nie ma przyzwolenia na zachowania agresywne, dla których sport jest jedynie pretekstem do łamania przepisów. Skuteczne rozpoznanie operacyjne pozwoliło uniknąć eskalacji przemocy i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom regionu.







Napisz komentarz
Komentarze