Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego każdego dnia monitorują bezpieczeństwo pasażerów korzystających z popularnych form transportu. Kontrole koncentrują się w rejonach dworców, lotniska oraz w ścisłym centrum Warszawy. Podczas ostatnich działań policjanci sprawdzali nie tylko trzeźwość kierowców i stan techniczny aut, ale także posiadane licencje oraz legalność wykonywanej działalności.
Bilans akcji przedstawia się następująco: skontrolowano 480 pojazdów i wylegitymowano 485 osób, przeprowadzono 329 badań trzeźwości, nałożono 59 mandatów karnych na łączną kwotę ponad 14 tysięcy złotych, zatrzymano 3 dowody rejestracyjne oraz 2 prawa jazdy. W trakcie działań funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kierowcę pod wpływem alkoholu oraz osobę posiadającą środki odurzające. Łącznie przeprowadzono również 164 kontrole osobiste i sprawdzono blisko 250 bagaży.
Do najbardziej znaczącego zatrzymania doszło około godziny 1:20 przy ulicy Nowogrodzkiej. Policjanci zatrzymali do kontroli Toyotę świadczącą usługi przewozowe. Za kierownicą siedział 40-letni obywatel Uzbekistanu. Choć mężczyzna był trzeźwy i wcześniej nie figurował w polskich kartotekach, weryfikacja w bazach międzynarodowych przyniosła przełom. Okazało się, że 40-latek jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu wydaną przez władze Uzbekistanu. Mężczyzna jest podejrzany o oszustwa, za które w jego ojczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Został niezwłocznie zatrzymany.
Policja podkreśla, że celem tych systematycznych kontroli jest wyeliminowanie z rynku osób łamiących przepisy i zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa pasażerom. Funkcjonariusze zapowiadają, że podobne akcje będą kontynuowane w najbliższych dniach na terenie całej stolicy.







Napisz komentarz
Komentarze