piątek, 20 marca 2026 12:46
Garwolin: powiększył kartotekę

Przewrócił krowę i zaatakował policjantów. Mężczyzna nachodził też własną matkę

Nietrzeźwy 29-latek zniszczył figurę przed lodziarnią w centrum Garwolina, a podczas interwencji zaatakował policjantów. Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej notowany i zaledwie dwa dni wcześniej złamał sądowy zakaz.
Przewrócił krowę i zaatakował policjantów. Mężczyzna nachodził też własną matkę

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło 16 marca po godzinie 17. Mężczyzna, przechodząc obok jednego z lokali, bez powodu kopnął w stojącą przed nim figurę krowy, powodując straty przekraczające 3 tysiące złotych. Zdarzenie zauważyli pracownicy sklepu, którzy ujęli sprawcę i wezwali patrol.

Na miejscu interwencji 29-latek nie reagował na polecenia funkcjonariuszy i zachowywał się agresywnie, próbując zmusić ich do odstąpienia od czynności. Ostatecznie został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu.

Jak informuje policja, w trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że zatrzymany był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, znęcanie oraz przestępstwa narkotykowe. Ustalono również, że dwa dni przed zatrzymaniem naruszył orzeczony przez sąd zakaz, nachodząc swoją matkę.

- Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia ich nietykalności oraz niestosowania się do orzeczeń sądu – przekazał rzecznik policji.

Sprawa trafiła do sądu. 29-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

WIDEO:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze