Do zdarzenia doszło około kilometra za Miejscem Obsługi Podróżnych (MOP) Markuszów. Policjanci oraz pracownicy służby drogowej pracowali na miejscu wcześniejszej kolizji, odpowiednio zabezpieczając teren. Niestety, mimo sygnałów ostrzegawczych, doszło do kolejnego, znacznie groźniejszego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciężarową Scanią z potężną siłą uderzył w samochód służby drogowej. Uderzenie było tak mocne, że pojazd drogowców został przepchnięty i uderzył w stojący przed nim oznakowany radiowóz.
W momencie zderzenia w pobliżu lub wewnątrz pojazdów znajdowali się funkcjonariusze. Niestety, jeden z policjantów obsługujących wcześniejsze zdarzenie odniósł obrażenia i musiał zostać przetransportowany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Trasa S17 w kierunku Warszawy jest obecnie całkowicie nieprzejezdna. Na miejscu pracują grupy dochodzeniowo-śledcze, które ustalają dokładne przyczyny zachowania kierowcy ciężarówki.
Policja wyznaczyła objazdy. Należy zjechać na węźle Nałęczów w kierunku Markuszowa i Kurowa. Powrót na trasę S17 możliwy jest na węźle Kurów Wschód. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Służby apelują o ostrożność i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.







Napisz komentarz
Komentarze