Do dramatycznego zdarzenia doszło w sobotę, 16 maja, wieczorem nad jeziorem Arklickim, na terenie jednej z miejscowości w gminie Barciany. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie, około godziny 20.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o awanturze pomiędzy grupą osób. W jej trakcie śmierć poniósł 13-letni chłopiec.
Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole oraz służby ratunkowe. Funkcjonariusze, pracując pod nadzorem prokuratora, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i przesłuchali świadków.
- Ciało nastolatka zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która ma pomóc w ustaleniu dokładnej przyczyny śmierci – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Kętrzynie.
W związku ze sprawą zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 30 do 43 lat. Jak informuje KPP w Kętrzynie, badanie trzeźwości wykazało, że trzech z nich było trzeźwych. Najmłodszy z zatrzymanych, 30-latek, miał blisko promil alkoholu w organizmie.
Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają teraz szczegółowy przebieg zdarzenia oraz rolę poszczególnych uczestników awantury.







Napisz komentarz
Komentarze