poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:48

Makabryczny wypadek na autostradzie A4. Laweta wjechała w samochód obsługi drogi, nie żyje 29-latek

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek wczesnym rankiem. Kierujący lawetą z ogromną siłą uderzył w stojący samochód obsługi technicznej. W wyniku odniesionych obrażeń, pomimo natychmiast podjętej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, śmierć na miejscu poniósł 29-letni mężczyzna. Droga została całkowicie zablokowana.
Makabryczny wypadek na autostradzie A4. Laweta wjechała w samochód obsługi drogi, nie żyje 29-latek
KW PSP Opole

Służby ratunkowe otrzymały powiadomienie o dramatycznym zdarzeniu drogowym w poniedziałek, 22 czerwca, tuż przed godziną 3:00 nad ranem. Do wypadku doszło na 219. kilometrze opolskiego odcinka autostrady A4, na pasie prowadzącym w kierunku Wrocławia.

Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu tragedii, 60-letni kierowca lawety z niewyjaśnionych na razie przyczyn doprowadził do silnego zderzenia ze stojącym w tym miejscu samochodem obsługi autostrady. Pojazd służb technicznych wykonywał w tym obszarze zaplanowane czynności.

W wyniku uderzenia ucierpiał 29-letni mężczyzna. Na miejsce natychmiast ruszyły zespoły ratownictwa medycznego, które podjęły walkę o jego życie. Niestety, pomimo przeprowadzonej na miejscu długiej akcji resuscytacyjnej, obrażenia ciała okazały się zbyt poważne i młody mężczyzna zmarł. Z kolei 60-letni kierowca lawety z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Z powodu wypadku nitka autostrady w stronę Wrocławia została całkowicie zablokowana na czas działań służb ratunkowych. Na miejscu przez wiele godzin pod nadzorem prokuratora pracowali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, którzy zabezpieczali ślady oraz prowadzili oględziny wraków w celu szczegółowego wyjaśnienia okoliczności tej tragedii.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze