Jak informuje Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze, do zdarzenia doszło w sobotę, 20 czerwca, w nocy. Operatorzy Centrum Monitoringu Wizyjnego zauważyli motocyklistę jadącego w kierunku ulicy Wojska Polskiego. Na skrzyżowaniu z ulicą Kupiecką kierowca podniósł przód jednośladu i jechał na tylnym kole.
Sprawą zajęli się zielonogórscy policjanci ruchu drogowego. Dzięki zapisowi z kamer ustalili, że za kierownicą motocykla siedział 20-letni mieszkaniec Zielonej Góry.
- Zgodnie z nowymi przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym, które zakazują celowej utraty styczności z nawierzchnią chociażby jednego z kół, mężczyzna stracił prawo jazdy – przekazała podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.
Na utracie dokumentu się nie skończyło. 20-latek został również ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i otrzymał 10 punktów karnych.
Jak informuje zielonogórska policja, to nie pierwsza podobna sytuacja w centrum miasta. Miesiąc wcześniej doszło do podobnego incydentu na ulicy Westerplatte. Funkcjonariusze zapowiadają więcej kontroli w centrum Zielonej Góry. To odpowiedź na zgłoszenia mieszkańców dotyczące nocnych przejazdów motocykli i samochodów z głośnymi układami wydechowymi, które zakłócają spoczynek.
WIDEO:

Napisz komentarz
Komentarze