wtorek, 23 czerwca 2026 00:38
Zielona Góra: pożegnał się z prawkiem

Nocna jazda na jednym kole w centrum miasta. 20-letni motocyklista stracił prawo jazdy

Nocna jazda motocyklem na jednym kole w centrum Zielonej Góry zakończyła się dla 20-latka utratą prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi. Niebezpieczny manewr zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu, a nagranie pozwoliło policjantom szybko ustalić tożsamość kierowcy.
Nocna jazda na jednym kole w centrum miasta. 20-letni motocyklista stracił prawo jazdy

Autor: Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze, do zdarzenia doszło w sobotę, 20 czerwca, w nocy. Operatorzy Centrum Monitoringu Wizyjnego zauważyli motocyklistę jadącego w kierunku ulicy Wojska Polskiego. Na skrzyżowaniu z ulicą Kupiecką kierowca podniósł przód jednośladu i jechał na tylnym kole.

Sprawą zajęli się zielonogórscy policjanci ruchu drogowego. Dzięki zapisowi z kamer ustalili, że za kierownicą motocykla siedział 20-letni mieszkaniec Zielonej Góry.

- Zgodnie z nowymi przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym, które zakazują celowej utraty styczności z nawierzchnią chociażby jednego z kół, mężczyzna stracił prawo jazdy – przekazała podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Na utracie dokumentu się nie skończyło. 20-latek został również ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i otrzymał 10 punktów karnych.

Jak informuje zielonogórska policja, to nie pierwsza podobna sytuacja w centrum miasta. Miesiąc wcześniej doszło do podobnego incydentu na ulicy Westerplatte. Funkcjonariusze zapowiadają więcej kontroli w centrum Zielonej Góry. To odpowiedź na zgłoszenia mieszkańców dotyczące nocnych przejazdów motocykli i samochodów z głośnymi układami wydechowymi, które zakłócają spoczynek.

WIDEO:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze