wtorek, 23 czerwca 2026 10:22

CBŚP uderzyło w niebezpieczny gang. Zabezpieczono broń, granaty i sprzęt do produkcji narkotyków

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przy wsparciu małopolskich i oświęcimskich policjantów zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym. W toku działań zatrzymano łącznie 10 osób, którym prokurator przedstawił ponad 50 zarzutów dotyczących m.in. rozbojów, pobić oraz obrotu znacznymi ilościami narkotyków.
CBŚP uderzyło w niebezpieczny gang. Zabezpieczono broń, granaty i sprzęt do produkcji narkotyków

Śledztwo prowadzone przez CBŚP wspólnie ze Śląskim Wydziałem Zamiejscowym Prokuratury Krajowej dotyczy działalności grupy funkcjonującej od 2023 roku na terenie województw śląskiego i małopolskiego. Członkowie formacji specjalizowali się w rozbojach, pobiciach, niszczeniu mienia oraz nielegalnej produkcji i handlu środkami odurzającymi.

Na początku czerwca przeprowadzono szeroko zakrojoną, skoordynowaną akcję. Funkcjonariusze zatrzymali 8 osób, a kolejne 2 zostały doprowadzone do prokuratury bezpośrednio z zakładów karnych, gdzie odbywały wyroki za wcześniejsze czyny. Wszyscy podejrzani to obywatele Polski w wieku od 23 do 52 lat.

Podczas przeszukań miejsc pobytu członków grupy funkcjonariusze zabezpieczyli cztery jednostki broni krótkiej wraz z amunicją, granat hukowo-błyskowy oraz proch czarny. Oprócz arsenału, policjanci przejęli również prekursory chemiczne i specjalistyczny sprzęt służący do produkcji amfetaminy. Broń została skierowana do szczegółowych badań balistycznych.

Podejrzani usłyszeli łącznie ponad 50 zarzutów, obejmujących m.in. kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz przestępstwa z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec całej dziesiątki tymczasowe aresztowanie. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze