środa, 24 czerwca 2026 14:44
Góra Kalwarii: kosztowne popisy

Kręcili bączki na skrzyżowaniu, nie wiedzieli, że wszystko się nagrywa. Trzech kierowców ukaranych

Trzech kierowców urządziło sobie motoryzacyjne popisy na jednym ze skrzyżowań w Górze Kalwarii. Wszyscy celowo wprowadzali samochody w poślizg na drodze publicznej. Nie spodziewali się jednak, że ich zachowanie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Finałem były wysokie mandaty i punkty karne.
Kręcili bączki na skrzyżowaniu, nie wiedzieli, że wszystko się nagrywa. Trzech kierowców ukaranych

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie, do niebezpiecznych zachowań dochodziło na skrzyżowaniu ulic Marianki i Budowlanych w Górze Kalwarii. Choć kierowców różnił wiek, marka samochodu i data popełnienia wykroczenia, wszystkich połączyło to samo miejsce oraz ten sam finał.

Nagrania z kamer obsługiwanych przez Straż Miejską w Górze Kalwarii trafiły do Komisariatu Policji w Górze Kalwarii. Funkcjonariusz zajmujący się sprawą zabezpieczył materiały, które jednoznacznie potwierdziły przebieg zdarzeń i pozwoliły ustalić sprawców.

- Odpowiedzialności nie uniknął 29-letni kierujący BMW, 23-letni kierujący Mercedesem oraz 21-letni kierujący BMW. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości od 1500 do 2500 złotych oraz 10 i 12 punktami karnymi – przekazała podkomisarz Magdalena Gąsowska z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Jak informuje policja, od końca marca 2026 roku obowiązują przepisy, które wprost odnoszą się do celowego wprowadzania pojazdu w poślizg, potocznie nazywanego driftowaniem. Zgodnie z art. 86c Kodeksu wykroczeń za takie zachowanie grozi grzywna nie mniejsza niż 1500 złotych, a w przypadku spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym - 2500 złotych.

Policjanci przypominają, że droga publiczna nie jest miejscem do motoryzacyjnych popisów. Celowe zrywanie przyczepności kół może w ułamku sekundy doprowadzić do utraty kontroli nad pojazdem i stworzyć realne zagrożenie dla pieszych, rowerzystów oraz innych kierowców.

Takie zachowania są również uciążliwe dla mieszkańców. Pisk opon, hałas i głośna praca silników zakłócają spokój osób mieszkających w pobliżu. Policja zapowiada, że nie będzie pobłażania dla kierowców, którzy świadomie stwarzają zagrożenie na drogach.

WIDEO:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze