środa, 24 czerwca 2026 16:53

Brutalny atak za barwy klubowe. 17 i 19-latek skatowali mężczyznę

Do bulwersującego zdarzenia doszło w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie 17 i 19-latek dokonali brutalnego rozboju na 41-letnim mężczyźnie. Jedynym powodem napaści była koszulka z logo drużyny piłkarskiej, którą miał na sobie pokrzywdzony.
Brutalny atak za barwy klubowe. 17 i 19-latek skatowali mężczyznę
KMP Biała Podlaska

Do ataku doszło w minioną sobotę na jednej z ulic miasta. Napastnicy zauważyli 41-latka i postanowili siłą odebrać mu element garderoby, który był w ich ocenie „niewłaściwy”. 17-latek zaatakował ofiarę, bijąc ją i kopiąc, podczas gdy 19-letni kompan pomagał mu w dokonaniu kradzieży. Gdy mężczyzna upadł na ziemię, sprawcy zerwali z niego koszulkę i uciekli z miejsca zdarzenia.

Z ustaleń międzyrzeckich kryminalnych wynika, że pokrzywdzony w żaden sposób nie prowokował napastników. Mimo to spotkał się z ogromną agresją, która była motywowana jedynie przynależnością klubową. Intensywne czynności funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie tożsamości podejrzanych i ich miejsca pobytu już dzień po zdarzeniu.

Obaj mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Wobec młodych mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwo grozi im surowa kara, nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze