czwartek, 25 czerwca 2026 10:07

Narkotyki warte 10 milionów złotych w mieszkaniu. Policjanci zabezpieczyli ponad 200 kg towaru

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zlikwidowali ogromny magazyn narkotyków, którego czarnorynkową wartość oszacowano na blisko 10 milionów złotych. W ręce mundurowych trafiło czterech mężczyzn, którzy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty.
Narkotyki warte 10 milionów złotych w mieszkaniu. Policjanci zabezpieczyli ponad 200 kg towaru

Działania poprzedziły długotrwałe prace operacyjne, podczas których śledczy gromadzili informacje na temat nielegalnego procederu. Ostatecznie kryminalni namierzyli mieszkanie w rejonie osiedla Okole w Bydgoszczy, które służyło za główny punkt składowania środków odurzających. Po wejściu do lokalu policjanci odkryli ogromne ilości substancji: 198 kilogramów marihuany, 16 kilogramów haszyszu, 10 kilogramów amfetaminy oraz setki gramów kryształu. Oprócz typowych narkotyków, zabezpieczono także dziesiątki kilogramów tabletek Xanax oraz silnych leków opioidowych OxyContin.

Jako pierwsi zatrzymani zostali 19-letni „magazynier” oraz 22-letni „kurier”. Dzień później funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali dwóch kolejnych podejrzanych w wieku 24 i 28 lat. Wszyscy mężczyźni zostali doprowadzeni do bydgoskich prokuratur, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zdecydował o zastosowaniu wobec całej czwórki środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Policja zapowiada kontynuację czynności w tej sprawie, mających na celu ustalenie pochodzenia zabezpieczonych substancji oraz pełnej struktury osób odpowiedzialnych za ich rozprowadzanie.


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Somsiad 25.06.2026 08:43
Dobre chłopaki byli, na klatce dzień dobry mówili