Działania poprzedziły długotrwałe prace operacyjne, podczas których śledczy gromadzili informacje na temat nielegalnego procederu. Ostatecznie kryminalni namierzyli mieszkanie w rejonie osiedla Okole w Bydgoszczy, które służyło za główny punkt składowania środków odurzających. Po wejściu do lokalu policjanci odkryli ogromne ilości substancji: 198 kilogramów marihuany, 16 kilogramów haszyszu, 10 kilogramów amfetaminy oraz setki gramów kryształu. Oprócz typowych narkotyków, zabezpieczono także dziesiątki kilogramów tabletek Xanax oraz silnych leków opioidowych OxyContin.
Jako pierwsi zatrzymani zostali 19-letni „magazynier” oraz 22-letni „kurier”. Dzień później funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali dwóch kolejnych podejrzanych w wieku 24 i 28 lat. Wszyscy mężczyźni zostali doprowadzeni do bydgoskich prokuratur, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków.
Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zdecydował o zastosowaniu wobec całej czwórki środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Policja zapowiada kontynuację czynności w tej sprawie, mających na celu ustalenie pochodzenia zabezpieczonych substancji oraz pełnej struktury osób odpowiedzialnych za ich rozprowadzanie.

Napisz komentarz
Komentarze