czwartek, 25 czerwca 2026 14:54

Znalazła portfel wypchany gotówką. Reakcja kobiety zaskoczyła właściciela

Znaczna kwota pieniędzy oraz ważne dokumenty mogły bezpowrotnie przepaść po tym, jak roztargniony mężczyzna zgubił portfel na targowisku. Dzięki niezwykłej uczciwości i odpowiedzialności znalazczyni, zguba bardzo szybko wróciła do rąk zaskoczonego właściciela.
Znalazła portfel wypchany gotówką. Reakcja kobiety zaskoczyła właściciela
KPP w Rawie Mazowieckiej

Do zdarzenia doszło w środę, 24 czerwca 2026 roku, krótko po godzinie 10:00. Na terenie targowiska miejskiego przy ulicy Reymonta w Rawie Mazowieckiej mieszkanka powiatu skierniewickiego zauważyła leżący portfel. Po sprawdzeniu jego zawartości okazało się, że wewnątrz znajdują się dokumenty oraz gotówka w kwocie ponad 4000 złotych.

Kobieta nie miała najmniejszych wątpliwości, jak powinna się zachować w tej sytuacji. Kierując się uczciwością, natychmiast udała się do rawskiej komendy policji i przekazała funkcjonariuszom cenne znalezisko.

Zaledwie niespełna godzinę później do tej samej jednostki zgłosił się wyraźnie zdenerwowany mężczyzna. Przyszedł zgłosić utratę portfela, nie spodziewając się, że sprawa znajdzie tak szybki i szczęśliwy finał. Właściciel nie krył ogromnego zaskoczenia i wdzięczności, gdy dowiedział się, że jego mienie zostało w całości odzyskane. Policjanci chwalą postawę kobiety, zaznaczając, że jej bezinteresowne i empatyczne zachowanie jest wzorem do naśladowania.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze