czwartek, 25 czerwca 2026 22:21
Olsztyn: odpowie za zniszczenie przystanku

58-latek ostrzelał przystanek. Miał w mieszkaniu pistolet pneumatyczny i do wszystkiego się przyznał

Dwie szyby wiaty przystankowej przy ul. Lubelskiej w Olsztynie zostały zniszczone po tym, jak ktoś ostrzelał je z broni pneumatycznej. Straty oszacowano na blisko 2 tysiące złotych. Sprawą zajęli się olsztyńscy kryminalni, którzy szybko ustalili, kto miał stać za zniszczeniem mienia.
58-latek ostrzelał przystanek. Miał w mieszkaniu pistolet pneumatyczny i do wszystkiego się przyznał

Autor: Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Olsztynie, funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu pracowali nad sprawą uszkodzenia dwóch szyb przystanku autobusowego znajdującego się przy ul. Lubelskiej. Z ustaleń śledczych wynikało, że szklane elementy konstrukcji zostały ostrzelane z broni miotającej niewielkie metalowe pociski.

Szkody wyrządzone przez sprawcę wyceniono na blisko 2 tysiące złotych. Kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny podejrzanego o zniszczenie wiaty. To 58-latek, który został zatrzymany w czwartek rano w swoim miejscu zamieszkania.

Tam też policjanci zabezpieczyli broń pneumatyczną, z której mężczyzna miał strzelać do szklanych elementów przystankowej konstrukcji.

Jak informuje KMP w Olsztynie, zatrzymany usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. 58-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze