niedziela, 28 czerwca 2026 09:11

Pijany 19-latek niszczył trasę biegu i zaatakował strażnika miejskiego. Będzie musiał opuścić Polskę

Do skandalicznych scen doszło w Wałbrzychu podczas imprezy biegowej zorganizowanej 20 czerwca na Rynku. 19-letni obywatel Ukrainy, będąc pod wpływem ponad 2 promili alkoholu, niszczył zabezpieczenia trasy zawodów, a następnie zaatakował interweniujących strażników miejskich.
Pijany 19-latek niszczył trasę biegu i zaatakował strażnika miejskiego. Będzie musiał opuścić Polskę
KMP w Wałbrzychu

Incydent miał miejsce w wałbrzyskim Śródmieściu, gdzie wyznaczono trasę biegu ulicznego. 19-latek zaczął zrywać taśmy ochronne i niszczyć oznaczenia zawodów. Gdy dwaj strażnicy miejscy podjęli interwencję, mężczyzna stał się agresywny. Zaczął wykrzykiwać w stronę funkcjonariuszy obelgi, a następnie naruszył nietykalność jednego z nich, szarpiąc go za mundur.

Na miejsce wezwano patrol wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy obezwładnili i zatrzymali awanturnika. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był w stanie głębokiego upojenia alkoholowego. Podczas przesłuchania 19-latek tłumaczył, że ze względu na swój stan nie pamięta przebiegu zdarzenia.

Podejrzany usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich. Za czyny te grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna przebywał na terenie Polski nielegalnie. W efekcie został przekazany Straży Granicznej, która wdrożyła wobec niego procedurę wydalenia z kraju.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze