Jak informuje Komenda Miejska Policji w Gliwicach, wszystko zaczęło się od zaczepienia dwóch nastolatków przez dwóch młodych mężczyzn. Po krótkiej rozmowie obie grupy rozeszły się, jednak po kilkunastu minutach ponownie spotkały się na terenie centrum handlowego.
Wtedy jeden z młodych mężczyzn podszedł do 15-latka i zażądał, aby ten oddał mu koszulkę z emblematami klubu piłkarskiego. Miał również zagrozić, że jeśli chłopak tego nie zrobi, użyje wobec niego przemocy.
Z policyjnych ustaleń wynika, że 15-latek został wyprowadzony z centrum handlowego. Tam agresor zaczął go szarpać, rozerwał mu koszulkę, a następnie zabrał ją ze sobą.
- Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach natychmiast rozpoczęli czynności, które doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawcy - przekazują funkcjonariusze.
Zgromadzony w tej sprawie materiał został już przekazany do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. 16-latek odpowie za rozbój, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny. Może on zastosować środki przewidziane w ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.
Policja zwraca też uwagę na zachowanie świadków. Według ustaleń całe zajście obserwowało co najmniej kilku dorosłych, jednak nikt nie zareagował i nie powiadomił służb.
Funkcjonariusze przypominają, że w podobnych sytuacjach szybki telefon pod numer alarmowy 112 może przerwać przemoc i umożliwić natychmiastową interwencję.

Napisz komentarz
Komentarze