środa, 15 lipca 2026 08:09

Koszmarny finał domowej interwencji. Napastnik z nożami w rękach zaatakował policjantów

W sobotę, 11 lipca 2026 roku, na terenie gminy Pęczniew doszło do bardzo niebezpiecznej interwencji. 69-letni mężczyzna, który wcześniej kierował groźby karalne wobec członka rodziny, zaatakował nożami przybyłych na miejsce policjantów.
Koszmarny finał domowej interwencji. Napastnik z nożami w rękach zaatakował policjantów
KPP w Poddębicach

Zgłoszenie o awanturze wpłynęło przed godziną 11:00. Po przybyciu pod wskazany adres funkcjonariusze zastali agresywnego 69-latka, który najpierw odmówił rozmowy i zamknął się w budynku. Gdy mundurowi weszli do środka, zauważyli siedzącego przy stole mężczyznę, który trzymał w obu dłoniach noże i zaczął im grozić. Mimo wielokrotnych wezwań do odłożenia niebezpiecznych przedmiotów, senior nagle zerwał się z krzesła i ruszył w kierunku stróżów prawa.

W obliczu bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia policjanci natychmiast użyli środków przymusu bezpośredniego, obezwładnili napastnika i odebrali mu noże. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Zatrzymany 69-latek usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Poddębicach sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze