środa, 22 lipca 2026 19:01
Kołobrzeg: hazard na deptaku

Policjanci zatrzymali mężczyznę organizującego grę w trzy kubki. Na ich widok rzucił pieniędzmi

65-letni mężczyzna zachęcał spacerowiczów w nadmorskiej części Kołobrzegu do obstawiania pieniędzy w grze „w trzy kubki”. Gdy zorientował się, że podeszli do niego policjanci, rozrzucił posiadaną gotówkę. Został zatrzymany i usłyszał zarzut.
Policjanci zatrzymali mężczyznę organizującego grę w trzy kubki. Na ich widok rzucił pieniędzmi

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Do interwencji doszło wczoraj około południa. Pełniący służbę po cywilnemu policjanci zauważyli mężczyznę, który organizował grę hazardową w rejonie uczęszczanym przez turystów. 65-latek nawoływał przechodniów i zachęcał ich do udziału.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu, na widok interweniujących funkcjonariuszy mężczyzna rozrzucił gotówkę, którą miał przy sobie. Policjanci zabezpieczyli część pieniędzy, zatrzymali 65-latka i przewieźli go do komendy.

Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący urządzania gry hazardowej. Przyznał się do popełnienia wykroczenia, ale odmówił składania wyjaśnień.

Nie była to pierwsza tego typu interwencja w Kołobrzegu. W maju policjanci zatrzymali trzech innych mężczyzn organizujących grę „w trzy kubki”. W lipcu sąd uznał ich za winnych. Dwóch zostało ukaranych grzywnami w wysokości po 5 tysięcy złotych, a trzeci otrzymał grzywnę wynoszącą 1000 złotych. Wszyscy muszą również pokryć koszty postępowania.

Policjanci ostrzegają, że organizatorzy gry „w trzy kubki” wykorzystują nieuwagę przechodniów oraz ich nadzieję na szybki zarobek. Mundurowi apelują, aby nie uczestniczyć w takich grach, a informacje o podobnych przypadkach przekazywać służbom.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Patriota 22.07.2026 17:46
Chłop robił to przez lata. Maksa mu!