Sprawą od kilku miesięcy zajmowali się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Nieprawidłowości miały dotyczyć egzaminów na prawo jazdy przeprowadzanych w Zielonej Górze.
Według ustaleń śledczych podstawione osoby wiedziały, kiedy mają zgłosić się na egzamin oraz czyje dane wykorzystać. Miały zdawać egzamin państwowy zamiast kandydatów, którzy faktycznie starali się o uzyskanie uprawnień do kierowania pojazdami.
Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim, w proceder miał być zaangażowany również egzaminator ośrodka ruchu drogowego. Mężczyzna miał pomagać wybranym osobom podczas egzaminu teoretycznego.
Od marca 2026 roku policjanci ujawnili kilkanaście przypadków możliwych nieprawidłowości. Zebrany materiał dowodowy doprowadził do działań przeprowadzonych 21 i 22 lipca na terenie powiatów zielonogórskiego i świebodzińskiego.
Funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby, które miały uczestniczyć w procederze. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania zabezpieczyli blisko 50 tysięcy złotych.
Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Usłyszeli zarzuty przyjmowania i udzielania korzyści majątkowych. Za zarzucane im przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu jednej osoby. Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze ma charakter rozwojowy.

Napisz komentarz
Komentarze