Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 28-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego prowadził sprzedaż waporyzatorów za pośrednictwem szyfrowanych komunikatorów i portali społecznościowych. Internet miał być głównym kanałem dystrybucji. Podczas akcji policjanci przeszukali pomieszczenia użytkowane przez podejrzanego. Ujawnili miejsce, w którym magazynowano, pakowano i przygotowywano do wysyłki towary przeznaczone do sprzedaży.
Zabezpieczono około 12,5 tys. sztuk waporyzatorów bez wymaganych znaków akcyzy oraz około 400 tys. złotych w gotówce. Funkcjonariusze zabezpieczyli również sprzęt elektroniczny i nośniki danych, które są teraz analizowane przez śledczych. Według wstępnych szacunków, gdyby zabezpieczone wyroby trafiły do obrotu, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby blisko 1,7 mln złotych.
Czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Zabezpieczone wyroby trafiły do badań w laboratorium celno-skarbowym w Przemyślu. Za zarzucany czyn może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Napisz komentarz
Komentarze