Do zdarzenia doszło chwilę po północy z soboty na niedzielę, 23 sierpnia, przy ul. Mazurskiej w Elblągu. 33-latek podczas cofania mercedesem nie zachował szczególnej ostrożności i wjechał do przydrożnego rowu. Na miejsce przyjechali policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze wyczuli od kierowcy alkohol. Mężczyzna odmówił badania alkomatem, dlatego został przewieziony na pobranie krwi. Jej analiza ma wykazać, czy kierował pod wpływem alkoholu.
Podczas sprawdzania samochodu policjanci znaleźli dwa rewolwery. Jeden był czarnoprochowy, na którego posiadanie nie jest wymagane pozwolenie. Drugi to rewolwer gazowy kalibru 9 mm, na który wymagane jest pozwolenie na broń.
33-latek resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni. Zebrany materiał dowodowy trafi teraz do sądu.

Napisz komentarz
Komentarze