wtorek, 23 czerwca 2026 08:57

Kradzieże

Włamał się do wieży ratowniczej. Ukradł leżak, strój ratowniczki i nosze, na których zasnął
Włamał się do wieży ratowniczej. Ukradł leżak, strój ratowniczki i nosze, na których zasnął
W Łebie sprawca wyłamał drzwi wieży ratowniczej i ukradł nosze, leżak i kostium ratowniczki. Jeszcze tego samego dnia policjanci znaleźli nosze, a na nich… śpiącego pijanego 52-latka. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, przestępstwa zagrożonego karą 10 lat pozbawienia wolności. Działał w warunkach recydywy, więc za kratki może trafić na dłużej. 13.07.2024 08:28
Skradziony dodge znaleziony podczas policyjnego nalotu. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn
Skradziony dodge znaleziony podczas policyjnego nalotu. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, Komisariatu Policji w Darłowie oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odnaleźli samochód skradziony w czerwcu tego roku warty 160 tys. zł. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mieszkańców powiatu słupskiego, 33-latka, który ukrywał samochód na swojej posesji oraz 43-latka, który też brał udział w tym procederze. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. 11.07.2024 21:40    1
Nastolatkowie ukradli motocykl spod bloku i schowali go w lesie. Starszemu grozi więzienie
Nastolatkowie ukradli motocykl spod bloku i schowali go w lesie. Starszemu grozi więzienie
Bardzo szybko orzyscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży motocykla marki Kawasaki wartości 10 000 zł. Pojazd skradziony został w nocy sprzed bloku w Orzyszu. Sprawcami okazało się dwóch nastolatków w wieku 15 i 17 lat. Ukradli crossa, bo chcieli nim sobie pojeździć. Ukryli go w lesie, gdzie zatrzymali ich policjanci. Wakacyjna ,,przygoda” znajdzie swój finał w sądzie. 11.07.2024 11:05    2
Ukradł auto, lawetę i łódź. Podczas zatrzymania 35-letniego złodzieja znaleźli przy nim narkotyki
Ukradł auto, lawetę i łódź. Podczas zatrzymania 35-letniego złodzieja znaleźli przy nim narkotyki
Policjanci z Opoczna ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu, lawety, łodzi oraz rożnych elektronarzędzi. Dodatkowo, mężczyzna posiadał ponad 168 gramów metamfetaminy. Decyzją Sądu Rejonowego w Opocznie został tymczasowo aresztowany. Sprawa ma charakter rozwojowy. 10.07.2024 16:58
Zuchwała kradzież w trakcie wesela. Ktoś ukradł nowożeńcom pudełko z prezentami od gości
Zuchwała kradzież w trakcie wesela. Ktoś ukradł nowożeńcom pudełko z prezentami od gości
Policjanci z Węgrowa zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy oraz torebki z dokumentami z posesji w m. Szumin, gdzie w nocy odbywało się przyjęcie weselne. Okazało się, że łupem złodziei padły prezenty ślubne. Funkcjonariusze cały czas pracują nad sprawą. 10.07.2024 06:47
Skradziony w Niemczech mercedes znaleziony pod Poznaniem. Zabytkowy wóz jest wart pół miliona zł
Skradziony w Niemczech mercedes znaleziony pod Poznaniem. Zabytkowy wóz jest wart pół miliona zł
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odzyskali zabytkowego mercedesa 230 SL wartego blisko pół miliona złotych, skradzionego pod koniec kwietnia w Niemczech. Właściciel posesji na terenie której pojazd został odnaleziony, usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia. 09.07.2024 19:58    1
Pracownicy sklepu meblowego ukradli towar wart ponad 120 tysięcy złotych. Grozi im 5 lat więzienia
Pracownicy sklepu meblowego ukradli towar wart ponad 120 tysięcy złotych. Grozi im 5 lat więzienia
Pracownicy jednego z podkrakowskich sklepów meblowych przez rok okradali swojego pracodawcę. Łupem złodziei padły meble na kwotę ponad 120 tysięcy złotych, którym to asortymentem między innymi umeblowali mieszkania. 31 i 47-latek zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. 06.07.2024 16:13    1
Przez kilka dni obserwował auto, w końcu załadował je na lawetę, przykrył plandeką i wywiózł
Przez kilka dni obserwował auto, w końcu załadował je na lawetę, przykrył plandeką i wywiózł
Policjanci z grupy Skorpion z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI zwalczający przestępczość samochodową zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież z włamaniem samochodu metodą "na lawetę". Operacyjni ustalili także, gdzie trafiła zholowana honda. Zatrzymany 47-latek przyznał się do jej kradzieży. Za przestępstwo, o popełnienie którego jest podejrzany może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 05.07.2024 10:16
Byli pracownicy okradali szpitalną kuchnię. Znali terminy dostaw i hurtowo wywozili produkty
Byli pracownicy okradali szpitalną kuchnię. Znali terminy dostaw i hurtowo wywozili produkty
Ten proceder trzeba było jak najszybciej przerwać. Dokonali tego operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu. Dzięki przeprowadzonym obserwacjom i przygotowanej zasadzce na gorącym uczynku zatrzymali 42-latka i 38-latka. Mężczyźni wykorzystywali fakt, że kiedyś pracowali w szpitalnej kuchni i teraz w dni, kiedy dostarczano zaopatrzenie, nie pozostawiając śladów, włamywali się i kradli artykuły spożywcze, które rzekomo potem sami zjadali. Zaskoczenie w chwili zatrzymania było ogromne, nie spodziewali się, że ktoś wpadnie na ich trop. Odpowiedzą za kradzież z włamaniem dokonaną czynem ciągłym. 05.07.2024 08:06
Ukradli 12 aut, wywożąc je z parkingów na lawecie. Mówili, że działają na zlecenie miasta
Ukradli 12 aut, wywożąc je z parkingów na lawecie. Mówili, że działają na zlecenie miasta
Kryminalni z rybnickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 48-letniego obywatela Ukrainy oraz 51-letniego rybniczanina. Śledczy odzyskali 12 aut oraz przyczepę o łącznej wartości 100 tysięcy złotych. Grozi im teraz kara do 10 lat więzienia. 03.07.2024 16:37    1