poniedziałek, 22 czerwca 2026 16:30

lubelskie

Kierowca autokaru wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Dostał surową karę [WIDEO]
Kierowca autokaru wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Dostał surową karę [WIDEO]
Policjanci tomaszowskiej drogówki zatrzymali kierującego autokarem 52-latka, który na krajowej siedemnastce łamał przepisy ruchu drogowego. Najpierw wyprzedzał na skrzyżowaniu, a następnie na przejściu dla pieszych. Za tak rażące naruszenia został ukarany mandatami karnymi o łącznej wysokości 2 500 zł, a na jego konto wpłynęło 25 punktów karnych. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane na video rejestratorze. 17.06.2024 11:44    1
Tragiczny wypadek na krajowej 19. 32-letni kierowca na prostym odcinku wjechał w drzewo [FOTO]
Tragiczny wypadek na krajowej 19. 32-letni kierowca na prostym odcinku wjechał w drzewo [FOTO]
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 32-letni kierujący Volkswagenem na prostym odcinku drogi z nieustalonych dotąd przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie przejechał przez przydrożny rów i uderzył w drzewo. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń, zmarł na miejscu. Wszystko miało miejsce na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Lasy. Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. 16.06.2024 10:35
Pijana kierująca zajechała drogę motocykliście. 24-latek zginął po przewiezieniu do szpitala [FOTO]
Pijana kierująca zajechała drogę motocykliście. 24-latek zginął po przewiezieniu do szpitala [FOTO]
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letnia kierująca Jeepem w wyniku nieprawidłowego manewru zawracania zderzyła się z 24-letnim kierującym motocyklem marki Honda. Do zdarzenia doszło w miejscowości Podzamcze na DW 820. W wyniku poniesionych obrażeń, motocyklista zmarł w szpitalu. Badanie alkomatem wykazało, że 31-latka była nietrzeźwa. Miała ponad 2,5-promila alkoholu w organizmie. W pojeździe przewoziła nietrzeźwego pasażera i dziecko. 15.06.2024 12:06    2
Zostawiła auto przy kościele, gdy wróciła w środku nie było portfela. Złodziej obserwował parking
Zostawiła auto przy kościele, gdy wróciła w środku nie było portfela. Złodziej obserwował parking
Policjanci zatrzymali 41-latka, który w Krynicach ukradł z samochodu portfel. Mężczyzna, siedząc na jednej z ławek obserwował przykościelny parking, na którym zauważył, że kierująca nie zamknęła swojego samochodu. Sprawca skorzystał z okazji i zabrał znajdujący się w środku portfel z dokumentami oraz ponad tysiącem złotych. Teraz odpowie przed sądem, w tym przypadku grozi mu kara do 5 lat więzienia. 14.06.2024 15:34
"Łowcy głów" zatrzymali poszukiwanego listem gończym pedofila. 73-latek ukrywał się w Szkocji
"Łowcy głów" zatrzymali poszukiwanego listem gończym pedofila. 73-latek ukrywał się w Szkocji
Dzięki współpracy „łowców głów” z KWP w Lublinie z policjantami ze Szkocji i Biura Kryminalnego KGP zatrzymany został 73-latek poszukiwany za przestępstwa o charakterze pedofilskim. Mieszkaniec Świdnika poszukiwany był od 2022 r. TCA (Brytyjski Nakaz Aresztowania) i listem gończym. W ubiegłym tygodniu odbyła się jego ekstradycja do Polski. To już kolejny poszukiwany pedofil zatrzymany przez lubelskich „łowców głów”. 14.06.2024 11:54    1
Nauczyciele powiadomili policję, że uczniowie szastają kasą. Okazało się, że ukradli 90 tysięcy zł
Nauczyciele powiadomili policję, że uczniowie szastają kasą. Okazało się, że ukradli 90 tysięcy zł
Na nietypowy pomysł wpadło niedawno trzech nastolatków z powiatu lubartowskiego, którzy postanowili okraść dziadka ich kolegi. Przez dwa tygodnie przychodzili do domu mężczyzny i podbierali schowaną gotówkę. Tym sposobem nastoletni sprawcy ukradli łącznie.... około 90 000 złotych!. Część pieniędzy rozdawali kolegom, część wydali na słodycze, a resztę poukrywali w różnych miejscach w mieście. Sprawa wyszła na jaw dzięki czujności nauczycieli, którzy zauważyli wśród uczniów dużą ilość gotówki. Dzięki natychmiastowym działaniom policjantów, większa część pieniędzy została odzyskana. 14.06.2024 11:22
22-latek pobity pod klubem nocnym. Dwaj Białorusini przewrócili go i kopali po całym ciele
22-latek pobity pod klubem nocnym. Dwaj Białorusini przewrócili go i kopali po całym ciele
Za pobicie 22-latka odpowiedzą dwaj mężczyźni w wieku 35 i 41 lat. Sprawcy bili i kopali pokrzywdzonego po całym ciele. Do zdarzenia doszło w miniony weekend pod jednym z bialskich lokali. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Agresorom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 14.06.2024 08:17
Ścigany trzema listami gończymi diler zatrzymany przez "łowców cieni". Trafił do więzienia na 5 lat
Ścigany trzema listami gończymi diler zatrzymany przez "łowców cieni". Trafił do więzienia na 5 lat
Policjanci CBŚP potrzebowali kilku dni, aby zatrzymać 34-letniego Mateusza S. poszukiwanego od 2021 roku. Mężczyzna był ścigany na podstawie 3 listów gończych, w celu odbycia kary pięciu lat pozbawienia wolności za popełnienie przestępstw narkotykowych. 14.06.2024 07:27
Młody kierowca wjechał w betonowe ogrodzenie. Okazało się, że ćwiczył przed egzaminem na prawko
Młody kierowca wjechał w betonowe ogrodzenie. Okazało się, że ćwiczył przed egzaminem na prawko
Na szczęście niegroźnych urazów doznał 19-latek, który kierując Volkswagenem „staranował” przęsła betonowego ogrodzenia. Okazało się, że pokrzywdzony nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i że jest w trakcie kursu na prawo jazdy. Niestety najprawdopodobniej w najbliższym czasie nie będzie mógł go ukończyć. 13.06.2024 13:49
Zderzenie samochodu osobowego z ambulansem na sygnale. Cztery osoby zostały poszkodowane [FOTO]
Zderzenie samochodu osobowego z ambulansem na sygnale. Cztery osoby zostały poszkodowane [FOTO]
W miejscowości Płoskie (lubelskie) na drodze krajowej nr 74 doszło do zderzenia karetki pogotowia ratunkowego z osobowym Audi. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu, gdy kierujący karetką wyprzedzał Audi, a kierowca osobówki w tym czasie skręcał w lewo. Po zderzeniu samochodów do szpitala trafiły cztery osoby. 12.06.2024 21:54