sobota, 27 czerwca 2026 05:20

Piraci drogowi

28-latek w skodzie próbował uciec policji. Ma już 9 zakazów kierowania i nie chciał 10
Legnica: policyjny pościg
28-latek w skodzie próbował uciec policji. Ma już 9 zakazów kierowania i nie chciał 10
Funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, pełniąc służbę na terenie powiatu zgorzeleckiego, zatrzymali po pościgu kierowcę pojazdu marki Skoda. Jak się okazało, mężczyzna miał sporo na sumieniu i w ogóle nie powinien siadać za kierownicą. Co ciekawe, najpewniej uniknąłby kontroli drogowej, gdyby… zapiął pasy. To właśnie brak pasów bezpieczeństwa zwrócił uwagę policjantów i stał się powodem interwencji. Podczas dalszych czynności wyszło na jaw, że wykroczenie drogowe, którego dopuścił się 28-latek, było w rzeczywistości jego najmniejszym przewinieniem. 16.04.2025 13:03    1
Pijany Ukrainiec doprowadził do kolizji na obwodnicy. Strażnik graniczny po służbie zabrał mu kluczyki i zatrzymał do przyjazdu policji
Trójmiasto: kolizja i zatrzymanie pijanego kierowcy
Pijany Ukrainiec doprowadził do kolizji na obwodnicy. Strażnik graniczny po służbie zabrał mu kluczyki i zatrzymał do przyjazdu policji
Obywatelskie zatrzymanie na Obwodnicy Trójmiasta. Nietrzeźwy kierowca trafił w ręce policji dzięki funkcjonariuszowi Straży Granicznej. 16.04.2025 12:39    1
19-latek mocno przecenił swoje umiejętności. Agresywna jazda quadem zakończona uderzeniem w bariery
Olsztyn: kolizja na quadzie
19-latek mocno przecenił swoje umiejętności. Agresywna jazda quadem zakończona uderzeniem w bariery
We wtorek (8 kwietnia) około godz. 12 na ul. Wojska Polskiego w Olsztynie doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem quada. 19-letni kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery oddzielające pasy jezdni. 16.04.2025 11:34    1
Busiarz jechał w terenie zabudowanym 125 na godzinę. Teraz musi sobie poszukać innego zajęcia
Koryta: ponad dwukrotnie przekroczył prędkość
Busiarz jechał w terenie zabudowanym 125 na godzinę. Teraz musi sobie poszukać innego zajęcia
W trakcie patrolu, w miejscowości Koryta (powiat sulęciński), funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa sprintera. Przeprowadzony pomiar wykazał, że przekroczył on dozwoloną prędkość, jadąc 125 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczona do 50 km/h. 15.04.2025 21:50
Za kierownicą 18-latek, w aucie jeszcze dwaj młodsi koledzy. Popisy na drodze skończyły się dachowaniem
Jodłówka: młody kierowca dachował
Za kierownicą 18-latek, w aucie jeszcze dwaj młodsi koledzy. Popisy na drodze skończyły się dachowaniem
W Jodłówce doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem młodych osób. 18-latek kierujący citroenem, jadąc prawdopodobnie z nadmierną prędkością, nie zapanował nad autem na łuku drogi. Samochód wypadł z jezdni, wpadł do rowu, a następnie dachował. Do szpitala trafił zarówno kierowca, jak i dwaj pasażerowie w wieku 14 i 17 lat. Policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia. 15.04.2025 18:16    1
Mężczyzna na zabytkowym motocyklu wjechał w ciągnik rolniczy. Był kompletnie pijany
Rzeczyca Długa: wypadek motocyklisty
Mężczyzna na zabytkowym motocyklu wjechał w ciągnik rolniczy. Był kompletnie pijany
Policjanci ze Stalowej Woli interweniowali w związku z wypadkiem drogowym, do którego doszło w miejscowości Rzeczyca Długa. 38-letni motocyklista uderzył w tył jadącego przed nim ciągnika. Jak się okazało, był nietrzeźwy – miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Apelujemy o rozsądek i trzeźwość za kierownicą. 15.04.2025 18:06
12-latek uciekał policji kradzionym oplem. W samochodzie wiózł 10 i 11-latka
12-latek uciekał policji kradzionym oplem. W samochodzie wiózł 10 i 11-latka
Policjanci z Nowego Sącza zostali powiadomieni o podejrzeniu, że kierujący oplem może być pod wpływem alkoholu, ponieważ porusza się po drodze w sposób wskazujący na brak panowania nad pojazdem. Ku zaskoczeniu funkcjonariuszy, za kierownicą siedział 12-latek, który wcześniej samowolnie zabrał auto z parkingu. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny. 15.04.2025 15:46
Pijany kierowca próbował uciec policji przez las, ale jego auto utknęło między drzewami
Kluki: policyjny pościg
Pijany kierowca próbował uciec policji przez las, ale jego auto utknęło między drzewami
W sobotę, 12 kwietnia 2025 roku, tuż po godzinie 9:00, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Klukach podjęli interwencję, która mogła zakończyć się poważnym zagrożeniem. Dzielnicowy asp. szt. Marcin Włodarczyk, wspólnie z kierownikiem posterunku, pełnił służbę na terenie jednej z miejscowości w swoim rejonie. Podczas patrolu ich uwagę przykuł Volkswagen Touran wyjeżdżający tylnym wjazdem z jednej z posesji. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia, że może być on pod wpływem alkoholu. 15.04.2025 12:23
Jechał przez wieś 114km/h i nie widział w tym nic złego. Po zatrzymaniu zwyzywał policjantów
Jechał przez wieś 114km/h i nie widział w tym nic złego. Po zatrzymaniu zwyzywał policjantów
Policjanci drogówki ze Strzelec Opolskich zatrzymali 41-letniego kierowcę, który w miejscowości Niwki jechał z prędkością 114 km/h w strefie ograniczenia do 50 km/h. Podczas interwencji mężczyzna zachowywał się agresywnie, używał wulgaryzmów i znieważał funkcjonariuszy. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące, a za znieważenie policjantów odpowie przed sądem. 15.04.2025 11:01
65-latek jechał pod prąd drogą ekspresową, doprowadził do kolizji i nawet wtedy się nie zatrzymał
Kondrajec Szlachecki: jazda pod prąd
65-latek jechał pod prąd drogą ekspresową, doprowadził do kolizji i nawet wtedy się nie zatrzymał
Do groźnego zdarzenia doszło 15 kwietnia na trasie S7 w miejscowości Kondrajec Szlachecki. 65-letni kierowca seata, poruszając się pod prąd, doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącą toyotą. Na szczęście obyło się bez ofiar. Mężczyzna stracił prawo jazdy i za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę! Jazda pod prąd to nie tylko wykroczenie – to potencjalnie śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. 15.04.2025 10:17