wtorek, 23 czerwca 2026 05:48

pomorskie

Zamontował na bankomacie specjalną nakładkę, która blokowała wydanie wypłaconych pieniędzy. Wpadł, bo zauważył go ochroniarz
Zamontował na bankomacie specjalną nakładkę, która blokowała wydanie wypłaconych pieniędzy. Wpadł, bo zauważył go ochroniarz
Kryminalni z tczewskiej jednostki Policji zatrzymali w Ostródzie 45-latka, który modyfikował urządzenia służące do wypłacania gotówki w Tczewie, w taki sposób by nie wydawały one pieniędzy. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty usiłowania kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia. O dalszym losie mieszkańca Ostródy zadecyduje sąd. Policjanci apelują o zachowanie czujności podczas korzystania z bankomatów. 06.12.2023 15:29    1
Chciał włamać się do restauracji, żeby zrobić sobie kebaba. Był bardzo głodny, a lokal był już zamknięty
Chciał włamać się do restauracji, żeby zrobić sobie kebaba. Był bardzo głodny, a lokal był już zamknięty
Policjanci z Pelplina zatrzymali mężczyznę, który usiłował włamać się do lokalu gastronomicznego, aby jak sam twierdził zjeść kebaba. 33-latkowi nie udało się dostać do środka…pizzerii, ponieważ klamka, którą szarpał, się złamała. Podejrzany został zatrzymany, a następnie śledczy przedstawili mu zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 15 lat więzienia, ponieważ będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. 06.12.2023 15:06    2
Umówił się na randkę z 27 lat młodszą laską. W trakcie spotkania został pobity i okradziony przez jej kolegów
Umówił się na randkę z 27 lat młodszą laską. W trakcie spotkania został pobity i okradziony przez jej kolegów
Wejherowscy policjanci w ostatnim czasie otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 4 osoby napadły na 48-latka z powiatu wejherowskiego. Do zdarzenia doszło podczas spotkania towarzyskiego między pokrzywdzonym, a 21-latką. Sprawcy zostali zatrzymani na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, a następnie przewiezieni do Wejherowa. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na okres 3 miesięcy. 05.12.2023 15:42    1    2
Ukradł BMW, zatankował bez płacenia, naćpał się, nachlał i wiózł znajomych nad morze. Wycieczkę przerwali policjanci
Ukradł BMW, zatankował bez płacenia, naćpał się, nachlał i wiózł znajomych nad morze. Wycieczkę przerwali policjanci
35-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego ukradł w Jastarni paliwo, które zatankował do ukradzionego w Toruniu BMW, a następnie pojechał ze znajomymi do Chałup. Jak ustalili policjanci tam mężczyzna ze znajomymi wypił alkohol i zażył środki odurzające. Policjanci podczas kontroli pojazdu u jednej z pasażerek znaleźli mefedron i morfinę. Mieszkańcy powiatu toruńskiego zostali zatrzymani. 30.11.2023 07:32    3
Oszust wyłudził kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci odzyskali pieniądze i szukają ich właściciela
Oszust wyłudził kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci odzyskali pieniądze i szukają ich właściciela
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku poszukują osoby, która wczoraj tj. 28 listopada 2023 roku przekazała oszustowi pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. 29.11.2023 11:59    1
Bracia zdobyli dane klientów sieci komórkowej i zaczęli zawierać na nich umowy. Odbierali telefony, konsole i laptopy. Kolejne paczki były w drodze
Bracia zdobyli dane klientów sieci komórkowej i zaczęli zawierać na nich umowy. Odbierali telefony, konsole i laptopy. Kolejne paczki były w drodze
Kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu malborskiego w wieku 18 i 20 lat podejrzanych o dokonanie szeregu oszustw. Bracia posługując się danymi klientów jednej z sieci telekomunikacyjnej zawierali z operatorem umowy na prowadzenie usług wraz z przypisanymi do nich sprzętami elektronicznymi, a następnie odbierali je w punktach odbioru paczek. Zatrzymani tym sposobem pozyskali sprzęt o wartości ponad 74 tys. złotych. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyźni w najbliższym czasie, na podstawie zawartych umów, mieli odebrać akcesoria elektroniczne o wartości prawie 146 tys. W mieszkaniu braci kryminalni znaleźli cały wyłudzony sprzęt. Zatrzymani usłyszeli 39 zarzutów dokonania wspólnie i porozumieniu oszustw. Za popełnione przestępstwa grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. 29.11.2023 11:49    1
Zatrudnił się jako kasjer w banku. W trzy tygodnie ukradł 400 tysięcy i przepuścił je u bukmachera
Zatrudnił się jako kasjer w banku. W trzy tygodnie ukradł 400 tysięcy i przepuścił je u bukmachera
Kryminalni z Sopotu zatrzymali 24-letniego pracownika banku, który będąc zatrudniony jako kasjer przywłaszczył pieniądze należące do banku. Przez trzy tygodnie swojej działalności gdańszczanin pobrał ze skrytki znajdującej się w sejfie gotówkę w kwocie blisko 400 tys. złotych. W rozmowie w policjantami przyznał się, że pieniądze przeznaczał na zakłady bukmacherskie i przegrał je. Podejrzany usłyszał wczoraj w prokuraturze zarzut przywłaszczenia mienia znacznej wartości. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia. 27.11.2023 15:22    3
Czarna skrzynka w mieszkaniu dilera. Mężczyzna trzymał w niej narkotyki. Sreberko z żółtym proszkiem było też w skarpetce
Czarna skrzynka w mieszkaniu dilera. Mężczyzna trzymał w niej narkotyki. Sreberko z żółtym proszkiem było też w skarpetce
Policjanci z zespołu wywiadowczego zatrzymali 22-latka, który odpowie za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli w domu mężczyzny amfetaminę, którą ukrywał m.in. w skarpetach. Wywiadowcy zabezpieczyli łącznie ponad 26 gramów żółtego proszku. 22-latek noc spędził w policyjnej celi, a następnego dnia usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat więzienia. 26.11.2023 11:26    1
Kryminalni wzięli psa na wizytę u złodziei samochodu. Owczarek wyczuł 1,5 kg amfetaminy zakopanej w ziemi
Kryminalni wzięli psa na wizytę u złodziei samochodu. Owczarek wyczuł 1,5 kg amfetaminy zakopanej w ziemi
Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego, którzy pracowali nad zatrzymaniem sprawców kradzieży auta, zrealizowali również sprawę dotyczącą przestępczości narkotykowej. Dzięki skutecznej akcji do policyjnego aresztu trafiło 3 mieszkańców Kociewia, a funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1,5 kilograma amfetaminy. Zabronione w Polsce środki znalazła Nel–policyjny pies wyspecjalizowany w poszukiwaniu zapachu narkotyków. Substancje psychotropowe zakopane były pod korytem w stajni. 24.11.2023 10:38    1
40-latek kradł warzywa i przetwory z piwnicy. Grozi mu za to nawet 15 lat więzienia
40-latek kradł warzywa i przetwory z piwnicy. Grozi mu za to nawet 15 lat więzienia
We wtorek kryminalni zatrzymali 40-latka, który włamał się do piwnicy, z której ukradł ziemniaki, marchew i słoiki z przetworami o łącznej wartości 1500 złotych. Jak sam przyznał, najbardziej smakowały mu ogórki, dlatego część ukradzionych zapraw schował w swojej piwnicy. Policjanci odzyskali 43 weki, które choć trochę podróżowały, wróciły do właścicieli w stanie nienaruszonym. 40-latek działał w warunkach tzw. recydywy, dlatego grozi mu kara do nawet 15 lat więzienia. 23.11.2023 20:46    2