piątek, 29 września 2023 03:24

Zabrał dziewczynę do kawiarni, za ciastko zapłacili fałszywką. Obojgu grozi 8 lat więzienia

Zabrał dziewczynę do kawiarni, za ciastko zapłacili fałszywką. Obojgu grozi 8 lat więzienia

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli ustalili i zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o oszustwo. Ze wstępnych informacji wynika, że oboje działając wspólnie i w porozumieniu kupili ciastko w kawiarni, za które zapłacili banknotem imitującym środek płatniczy. Oboje zostali zatrzymani na warszawskiej Pradze Północ i doprowadzeni do wolskiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty oszustwa.
Policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie w sprawie oszustwa. Ze wstępnych informacji wynikało, że kobieta i mężczyzna będąc w kawiarni, zakupili ciastko. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie zapłacili za to banknotem przypominającym środek płatniczy, na którym widniał napis souvenir. Kiedy sprawa wyszła na jaw, pracownicy powiadomili policjantów.

Operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalili tożsamość kobiety i mężczyzny podejrzanych o to przestępstwo. Do zatrzymania doszło do warszawskiej Pradze Północ. Kobieta w wieku 29 lat i mężczyzna w wieku 23 lat usłyszeli zarzut oszustwa działając wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama