niedziela, 1 października 2023 11:48

Uderzył mężczyznę siekierą w głowę. Tłumaczył, że bronił się przed atakiem widelcem

Uderzył mężczyznę siekierą w głowę. Tłumaczył, że bronił się przed atakiem widelcem
Strażnicy miejscy kontrolujący okolice warszawskiego ZOO udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie z ranami głowy. Jak ustalili, chwilę wcześniej poszkodowany brał udział w bójce z użyciem siekiery i… widelca.

W weekendy i dni wolne od pracy, kiedy warszawskie ZOO ma najwięcej gości, strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego intensyfikują działania wokół ogrodu. Ich głównym celem jest dbanie o bezpieczeństwo spacerowiczów, utrzymanie porządku oraz zapobieganie niszczenia zieleni przez nielegalnie parkujących. W czasie jednej z takich kontroli funkcjonariusze zauważyli mężczyznę w średnim wieku z krwawiącą raną głowy. Poszkodowany poinformował, że chwilę wcześniej został zaatakowany siekierą. Kiedy strażnicy udzielali mu pierwszej pomocy, przekazał rysopis sprawcy i miejsce, gdzie miało dojść do napaści.

Strażnicy z drugiego patrolu udali się we wskazane miejsce. Na ustawionej w krzakach wersalce zauważyli osobę, której wygląd odpowiadał rysopisowi napastnika. Mężczyzna przyznał się do posiadania siekiery, jak również, że jej trzonkiem uderzył poszkodowanego. Nadmienił jednak, że działał tylko w obronie własnej – gdyż tamten próbował ugodzić go… widelcem. Strażnicy zatrzymali obu uczestników rzekomej kłótni do czasu przyjazdu policji.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama