niedziela, 1 października 2023 09:43

21-latek wrzucił kwas masłowy do sklepu. Straty wyniosły ponad 200 tysięcy złotych

21-latek wrzucił kwas masłowy do sklepu. Straty wyniosły ponad 200 tysięcy złotych

Ponad miesiąc temu na terenie dzielnicy Sobięcin doszło do aktu wandalizmu. Ktoś wrzucił do jednego ze sklepów kwas masłowy. Niestety straty w asortymencie spowodowane przez przestępcę wycenione zostały na kwotę nie mniejszą niż 200 tysięcy złotych. Przeprowadzone przez policjantów pionu kryminalnego drugiego komisariatu działania operacyjne pozwoliły na zatrzymanie sprawcy tego zdarzenia. Okazało się, że dla 21-latka nie było to pierwsze przestępstwo. Tym razem policjanci z „jedynki” udowodnili mu także, że w marcu tego roku dokonał kradzieży telefonu komórkowego, a w grudniu zeszłego roku popełnił oszustwo. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu podejrzany został tymczasowo aresztowany.
Do zgłoszenia uszkodzenia asortymentu na terenie sklepu przy ul. 1 maja w Wałbrzychu doszło 24 kwietnia tego roku. Właścicielka placówki handlowej zaalarmowała policjantów, o tym że do środka pomieszczenia młody mężczyzna wrzucił kwas masłowy i wszystkie produkty znajdujące się wewnątrz pomieszczenia nie nadają się do użytku. Straty w mieniu oszacował na łączną kwotę nie mniejsza niż 200 tysięcy złotych.

Realizując zebrane w sprawie informacje wałbrzyscy funkcjonariusze kryminalni z drugiego komisariatu ustalili, że aktu dewastacji dokonał 21-latek. Młody wałbrzyszanin ostatecznie trafił w ręce policjantów w poprzedni czwartek przy ul. Górnej na Podgórzu. Podczas zatrzymania był agresywny i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy.

W trakcie dalszych czynności procesowych wykonywanych z 21-latkiem, policjanci kryminalni pierwszego komisariatu udowodnili mu także popełnienie kolejnych przestępstw. W okresie od 4 do 7 grudnia zeszłego roku mężczyzna wprowadził w błąd właścicielkę jednego z hoteli w Szczawnie-Zdroju co do zamiaru zapłaty za wynajem pokoju przez kilka dni. Wałbrzyszanin nie uiścił jej, a następnie zniknął. Mężczyzna 9 marca tego roku ukradł także byłej partnerce telefon komórkowy o wartości 1300 złotych, który następnie sprzedał celem wzbogacenia się.

21-latek przyznał się wszystkich popełnionych przestępstw i złożył wyjaśnienia. Po analizie zgromadzonego przez policjantów w sprawie zniszczenie mienia materiał dowodowego, Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres najbliższego miesiąca. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama